نحوه تعویض فیلتر ممبران دستگاه تصفیه آب صنعتی

نحوه تعویض فیلتر ممبران دستگاه تصفیه آب صنعتی

امروزه به دلیل متنوع بودن آلودگی‌ها، علاوه بر تصفیه آب مرکزی، داشتن دستگاه تصفیه آب در هر خانه امری ضروری است. این دستگاه‌ ها با حذف ناخالصی‌ های باقی ‌مانده در آب، آبی با کیفیت بهتری برای مصرف فراهم می‌ کنند.مجموعه آبین گستر، با ارائه با کیفیت و مرغوب ترین دستگاه های تصفیه آب، به شما عزیزان در داشتن آبی سالم و تمیز همراهی می کند.

tel:09394587419

فیلتر ممبران تصفیه آب صنعتی چیست؟

فیلتر ممبران صنعتی باعث تصفیه و پاک ‌سازی آب می‌ شود. این نوع فیلتر از ممبران‌ های پلیمری ساخته شده است که دارای حفرات بسیار ریز در حد نانومتر هستند. این حفرات به آب اجازه عبور می‌دهند اما مواد بزرگتر و املاح مختلف را جدا می‌ کنند.تکنیک استفاده شده در این فیلتر معمولاً به عنوان فیلتراسیون ممبرانی شناخته می ‌شود و در صنایع گوناگونی از جمله تصفیه آب و پساب، نفت و گاز، تولید داروها، صنایع غذایی و شیمیایی به‌ کار می ‌رود.

عیب یابی فیلتر ممبران دستگاه تصفیه آب

عمر مفید فیلترهای ممبران معمولاً دو سال است. اگر در مدت زمان کمتری از این مدت، فیلتر مشکل داشته باشد، باید دلایل آن را بررسی کرد. اگر این مشکل را نادیده بگیرید، ممکن است فیلتر جدید هم به همین مشکل برخورد کند.پیشنهاد ما این است که حتی اگر فیلتر به خوبی عمل کرده باشد، در طول زمان، باید عملکرد آن را بررسی کنید تا بهترین نتیجه را بگیرید. بسیاری از عوامل می ‌توانند باعث خرابی فیلتر شوند، بنابراین باید این عوامل را دقیقاً بررسی کرد تا آبی با کیفیت مطلوب را تأمین کنید. اگر نمی‌توانید فیلتر را بررسی کنید، می‌توانید.

زمان تعویض فیلتر ممبران دستگاه تصفیه آب

زمان تعویض فیلتر ممبران دستگاه تصفیه آب

مدت زمان تعویض ممبران به شرایط نگهداری، کیفیت آب ورودی به دستگاه تصفیه آب صنعتی و طراحی سیستم RO وابسته است. برخی افراد اقداماتی مانند تزریق آنتی‌ اسکالانت و انجام سرویس‌ های دوره ‌ای را انجام نمی‌ دهند، در حالی که این اقدامات می ‌توانند در مدت زمان تعویض ممبران مؤثر باشند. طول عمر فیلترهای ممبران به موارد مختلفی وابسته است که از جمله مهم‌ ترین آن ها می ‌تواند شامل موارد زیر باشد:
۱. مصرف آب هر فرد از دستگاه تصفیه آب.
۲. کیفیت آب وارد شده به دستگاه تصفیه.
۳. عملکرد دستگاه و کیفیت فیلترهای پیش‌تصفیه.
نوع و کیفیت ساخت فیلتر نیز اهمیت دارد.

انواع فیلتر های ممبران

در یک دستگاه تصفیه آب ،فیلتر ممبران ممکن است به دو صورت وجود داشته باشد :
1. هوزینگی: رایج‌ ترین نوع فیلتر ممبران، هوزینگ است. هوزینگ به محفظه‌ ای گفته می ‌شود که فیلتر درون آن قرار می ‌گیرد و ظاهر فیلتر قابل مشاهده نیست. هوزینگ فیلتر ممبران عموماً سفید رنگ است و درون آن فیلتر ممبران آبی رنگ قرار دارد. این فیلترها عموماً ساختار یکسانی دارند، اگرچه ممکن است در قطر بدنه یا طول آن ها تفاوت‌ هایی وجود داشته باشد، اما هوزینگ آن ها یکسان است.

2. خطی: این فیلترها همراه با هوزینگ به صورت کیسی و یکپارچه ساخته می ‌شوند و ابعاد ثابتی دارند. از مزایای آنها ابعاد کوچک و سهولت در تعویض آنها می‌ باشد. در زمان تعویض این فیلترها، قبل از خرید فیلتر جدید، لازم است با تماس با کارشناسان آبین گستر، اطمینان حاصل کنید که آنها مناسب دستگاه تصفیه شما هستند و سپس اقدام به خرید نمایید.

نحوه تعویض فیلتر ممبران دستگاه تصفیه آب صنعتی

نحوه تعویض فیلتر ممبران دستگاه تصفیه آب صنعتی

نحوه تعویض فیلتر ممبران به این صورت است که:
1. برای خروج ممبران از محفظه پلاستیکی به‌ صورت عمودی در سمتی که فلو رو به پایین باشد.
2. نافی و اُ-رینگ را با گلیسیرین چرب کنید.
3. مطابق دستورالعمل سازنده وسل، کپ‌ های وسل را در آورده و باز کنید.
4. سطح داخلی وسل را بررسی کنید و از هرگونه خراش و آسیب دیدگی اطمینان حاصل کنید.
5. برای پاک کردن سطوح خارجی و کثیفی، آب تمیز را به درون وسل اسپری کنید.
6. دهانه وسل را چرب کنید.
7. ممبران را به درون وسل سُر دهید.
8. ممبران‌ ها را در جریان آب Feed Water بارگذاری کنید.
9. ممبران‌ ها باید ۲۰ تا ۲۵ سانتی ‌متر از وسل بیرون باشند تا اولین نافی را با پیچاندن و هل دادن با نخستین ممبران نصب کنید.
10. این مراحل باید تا زمان جفت شدن ممبران ‌ها ادامه یابد.
11. برای نصب درب وسل از دستورالعمل‌ های قبلی تبعیت کنید.
12. مراحل قبلی را برای وسل‌های باقی‌ مانده تکرار کنید.

مهم ترین نکات برای تعویض فیلتر ممبران صنعتی

در هنگام نصب، حتماً رینگ‌ ها را در محل نصب چرخانده و تنظیم نکنید. سطح داخلی و بیرونی وسیله باید بدون هیچ گونه برآمدگی یا نقصی باشد، باید کاملاً صاف و بدون دندانه باشد.عملیات تعویض فیلتر ممبران برای جانمایی صحیح و افزایش کارایی باید توسط دو نفر انجام شود. هیچ گاه فیلتر ممبران‌ها را با آب حاوی کلر شستشو ندهید، زیرا ممکن است به آنها آسیب برسد.

عوامل موثر بر قیمت فیلتر های ممبران 

قیمت فیلترهای ممبران می‌ تواند بسیار متفاوت باشد و تأثیرات مختلفی بر روی آن دارد. این تأثیرات شامل نوع و متریال ممبران، اندازه و ظرفیت دستگاه، اندازه منافذ، برند، و ویژگی ‌های اضافی مانند پوشش‌ های ضد میکروبی یا قابلیت ضد گرفتگی است. انتخاب درست ممبران و مدیریت هزینه‌ ها می ‌تواند به افزایش بهره ‌وری و کاهش هزینه‌ ها کمک کند.

معرفی فیلتر ممبران

مرکز تخصصی فروش دستگاه تصفیه آب صنعتی

با توجه به چالش ‌های اقتصادی و هزینه‌ های تمام شده در تصفیه آب صنعتی، صنایع و کاربرد های مختلف به استفاده از تخصص افراد مجرب برای توسعه دستگاه‌ های تصفیه آب صنعتی یا آب‌ شیرین‌ کن‌ های صنعتی نیاز دارند. این کار به شما امکان می‌ دهد نه تنها از آب سالم و صد درصد خالص بهره‌ مند شوید، بلکه می ‌توانید در هزینه‌ های تصفیه آب نیز صرفه ‌جویی قابل توجهی داشته باشید.مجموعه آبین گستر با ارائه خدمات متعدد در زمینه تصفیه آب، انواع متنوعی از دستگاه های تصفیه آب صنعتی به شما عرضه می کند.