اجرای دستگاه تصفیه آب صنعتی

اجرای دستگاه تصفیه آب صنعتی

دستگاه تصفیه آب صنعتی از اجزای متنوعی تشکیل شده است که در مراحل مختلف به یکدیگر متصل می‌شوند. این دستگاه‌ها با حذف انواع آلاینده‌ها و تولید آب با کیفیت بالا، مزایای فراوانی را ارائه می‌دهند.
علاوه بر این، درازمدت، دستگاه‌های تصفیه آب صنعتی می‌توانند ب صرفه ‌جویی در هزینه‌ها منجر شده و از مصرف آب تصفیه شده بطری‌شده که هزینه بالایی دارد، جلوگیری نمایند.
شرکت آیین گستر به عنوان یکی از سازندگان و مجریان فنی در حوزه اجرا و نصب دستگاه‌های تصفیه آب صنعتی، تصفیه آب استخر، تصفیه آب و فاضلاب و سایر خدمات مشابه فعالیت می‌نماید.این مجموعه با داشتن کادر مجرب و توانمند، همواره قادر به ارائه بهترین خدمات به صنعتگران می‌باشد.

tel:09394587419

معرفی دستگاه تصفیه آب صنعتی

دستگاه تصفیه آب صنعتی یک سیستم مهم است که برای حذف آلاینده‌های موجود در آب به کار می‌رود. این دستگاه به منظور تولید آب با کیفیت مطلوب و اتصال آن با استانداردهای مربوط به هر صنعت، در صنایع گوناگونی مورد استفاده قرار می‌گیرد.از جمله صنایعی که از دستگاه‌های تصفیه آب صنعتی استفاده می‌کنند، می‌توان به صنایع غذایی، کشاورزی، داروسازی، دامداری، نیروگاه‌ها و صنایع دیگر اشاره نمود.

معرفی دستگاه تصفیه آب صنعتی

مراحل ساخت دستگاه تصفیه آب صنعتی

مراحل ساخت دستگاه تصفیه آب صنعتی به طور کلی شامل چندین مرحله می‌شود. این مراحل معمولاً شامل طراحی، تولید و تجهیزات، مونتاژ، آزمایش و راه‌اندازی می‌باشند. همه این مراحل با همکاری متخصصین مختلف از انجمن‌های مهندسی، تولیدکنندگان تجهیزات، و متخصصان آزمایش و راه‌اندازی صورت می‌پذیرد تا یک سیستم تصفیه آب صنعتی عملی و کارآمد به وجود آید.

اجزا دستگاه تصفیه آب صنعتی

در دستگاه‌های تصفیه آب، روش‌ها و فرآیندهای مختلفی برای پاک‌سازی آب از آلاینده‌ها به کار می‌رود و برای اجرای صحیح این فرآیندها از قطعات متعددی استفاده می‌شود. به طور کلی، دو مرحله اصلی پیش‌تصفیه و تصفیه در این دستگاه‌ها پیاده‌سازی می‌شوند.در نهایت به حذف بسیاری از آلاینده‌ها، املاح و فلزات سنگین از آب منجر می‌شود.
از اصلی‌ترین اجزای دستگاه در مرحله پیش‌تصفیه می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:
• فیلتر کارترج: فیلتر شنی تنها قادر به حذف ذرات جامد معلق در اندازه‌های بزرگ است و نمی‌تواند ذرات میکرونی را جدا کند. ذرات میکرونی به دلیل اندازه بسیار کوچک خود، می‌توانند بر شفافیت و کیفیت آب تأثیر بگذارند. بنابراین، برای جداسازی این ذرات، از فیلتر کارتریج استفاده می‌شود.
• پمپ فشار: برای ورود آب به فیلتر شنی، فیلتر کربنی و فیلتر کارتریج، پمپ‌های تعبیه شده در واحد پیش‌تصفیه فشار مورد نیاز را فراهم می‌کنند. با توجه به دبی آب ورودی به دستگاه، نوع و قدرت پمپ‌ها متفاوت است و در مرحله طراحی، قطعه مناسب انتخاب می‌شود.
• فیلتر کربی: یکی از قطعات مهم دستگاه تصفیه آب، فیلتر کربنی است که تأثیر قابل توجهی بر کاهش کدورت آب و بهبود طعم و بوی آن دارد. در این فیلترها، از دانه‌ها یا بلاک‌های کربن فعال استفاده می‌شود که باعث حذف برخی از آلاینده‌ها از قبیل بنزن، رادون، ترکیبات THM و H2S می‌شود.
فیلتر شنی: در آب ورودی به دستگاه تصفیه، ممکن است مقدار زیادی گل و لای، ذرات ریز معلق جامد حضور داشته باشد که اگر حذف نشوند، کیفیت آب خروجی را به شدت تحت تأثیر قرار داده و روند تصفیه در مراحل بعدی را با افت راندمان مواجه کنند.

مراحل ساخت دستگاه تصفیه آب صنعتی

طریقه نصب و اجرای دستگاه تصفیه آب صنعتی

در زمان راه‌اندازی و شروع به کار سیستم تصفیه آب صنعتی RO، مراحل زیر را انجام دهید (توجه: برخی از مراحل به نوع کاربرد دستگاه متفاوت است)
1. ابتدا شیر تنظیم فشار را روی پنل باز کنید.
2. لوله‌کشی آب خروجی را از دستگاه جدا کنید و به تخلیه متصل کنید. این کار را برای یک ساعت از شروع به کار انجام دهید.
3. هوای موجود در هوزینگ‌ها را با استفاده از کلید خارج کنید.
4. کلید روشن/خاموش دستگاه را به وضعیت روشن قرار دهید.
5. شیر سلنوئیدی را باز کنید تا آب وارد سیستم شود.
6. پس از فعال شدن پمپ RO، شروع به بستن شیر تنظیم فشار کنید تا به حالت تعادل برسد.
7. منتظر بمانید تا فشارسنج در مسیر پساب عدد ۱۰۰ را نشان دهد.
8. اگر سیستم دارای خطوط برگشت جریان است، پس از راه‌اندازی اولیه دستگاه، شیر جریان برگشتی را باز کنید تا فلومتر نصف جریان برای خروجی سیستم را نشان دهد.
9. جریان خروجی آب تصفیه شده را به مدت یک ساعت به قسمت تخلیه متصل کنید.
10. پس از یک ساعت، سیستم را خاموش کرده و جریان خروجی را به مخزن ذخیره متصل کرده و دستگاه را روشن کنید.
11. اجازه دهید مخزن ذخیره کاملاً پر شود. هدایت الکتریکی آب خروجی تصفیه شده را باید بررسی کنید تا از کاهش ۹۷ درصدی TDS مطمئن شوید. همچنین، سیستم توسط کنترل کننده سطح خودکار روشن و خاموش شود.

مزایای انجام سرویس دستگاه تصفیه آب

در فرآیند سرویس CIP دستگاه تصفیه آب RO، با انجام شستشوی اسیدی و شستشوی قلیایی، کلوئیدهای ماکرومولکولی، میکروارگانیسم‌ها، مواد آلی، مواد معدنی و سایر رسوبات از سطح دستگاه حذف می‌شوند.این مواد و ذرات در طولانی مدت ممکن است روی سطح غشای ممبران رسوب کنند و عملکرد طبیعی دستگاه را تحت تأثیر قرار دهند. انجام CIP عمر دستگاه تصفیه آب صنعتی و عمر مفید ممبران را افزایش می‌دهد.به طور کلی، هنگامی که میزان تولید آب یا میزان نمک‌زدایی سیستم RO به مقدار قابل توجهی کاهش می‌یابد، لازم است سرویس CIP دستگاه آب شیرین‌کن انجام شود.

نصب و اجرای دستگاه تصفیه آب صنعتی

قیمت دستگاه تصفیه آب صنعتی

قیمت دستگاه تصفیه آب صنعتی و نیمه صنعتی به عواملی مانند نوع عملکرد، سایز و ظرفیت، و محیط استفاده بستگی دارد. به عنوان مثال، آب شیرین‌کن نیمه صنعتی معمولاً با سایز و ظرفیت کوچک‌تر، قیمتی مقرون به صرفه‌تر دارد نسبت به آب شیرین‌کن صنعتی با سایز و ظرفیت بزرگ‌تر.برای اطلاع از قیمت دستگاه تصفیه آب صنعتی، می‌توانید با گروه صنعتی ما تماس بگیرید و استعلام خود را ارسال نمایید.

سخن پایانی

نصب و راه‌اندازی دستگاه تصفیه آب صنعتی یک فرآیند پیچیده است که از مراحل گوناگونی تشکیل شده است. از مرحله بررسی نیازهای صنعتی تا آموزش کارکنان، هر مرحله باید با دقت انجام شود. با رعایت نکات فنی و استفاده از تجهیزات مناسب، می‌توان یک واحد آب شیرین‌کن صنعتی با عملکرد بهینه و کارآمد را ایجاد کرد. این مجموعه، با داشتن کادر مجرب و توانمند، همواره قادر به ارائه بهترین خدمات به صنعتگران است.

شماره تماس:

۰۲۶۳۷۸۵۳۰۰۱
۰۲۶۳۷۸۵۳۰۰۲
۰۹۱۲۵۴۱۷۵۰۳